بر پائي نماز جمعه در مصلي هاي هاي | بلاگ

بر پائي نماز جمعه در مصلي هاي هاي

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نماز جمعه اهل سنت به امامت شيخ عبدالصمد ابونجمي در مسجد جامع واهل تشيع به امامت  حجت الاسلام رضا صفائي در مسجد اهل بيت شهرك گلدان بر گزار شد

خنج نيوز – به گزارش گزارش خبر گزاري صدا وسيما

[نماز جمعه اين هفته اهل تشيع در خنج به امامت حجت الاسلام رضا صفائي در مسجد اهل بيت شهرك گلدان خنج بر گزار شد

صفائي در خطبه اول نماز پس از حمد و ثنای الهی و درود بر پیامبر و خاندان طاهرینشان و دعوت به تقوای الهی ،با تفسيري از آيات قران وبيان احاديثي از پيامبر وائمه اطهار در رابطه حقوق مسلمين بهم وحقوق مردم در جامعه به ايراد سخن پرداخت

ودر بخشي از سخنانش با بيان اين حديث از رسول الله گفت:  پیامبر اسلام(ص) فرمودند:

” هر مومن نسبت به برادر دینی خود ۷حق واجب از ناحیه خداوند دارد،

الاجلال له فی عینه والودّ له فی صدره

و در ادامه راجع به مواسات می فرمایند: والمواساة له فی ماله

یعنی در امور زندگی با او همدردی و غمخواری کند. مواسات یکی از قوانین زیبای اجتماعی برا ایجاد موازنه و تعادل در جامعه می باشد.  مواسات یعنی برقراری عدالت اجتماعی در حکومت داری، یعنی همدردی مالی، یعنی موازنه در تمام امور اجتماعی.

پس این فرهنگ اگر رعایت شود قطعا به پیشرفت جامعه، از بین بردن فقر و برقراری عدالت کمک خواهد کرد. چون شرط مواسات خصوصا در زمینه مادی این هست که آنچه را نیاز داری با دیگران تقسیم کنی بر خلاف کمک کردن و هدیه کردن که معمولا از موارد مورد پسند ما هست اما شاید فعلا مورد نیاز نباشد.امروز مواسات خصوصا در امر حکومت داری و در بین مسئولین نسبت به مردم خیلی نیاز است چون فاصله ها را کم می کند و مردم با مسئولان خود راحت در تعامل هستند و آنها را از خود و در کنار خود خواهند دید.

حاج آقا صفائي در خطبه دوم نماز در مورد اجراي عدالت در كشور ؛سانحه هواائي سقوط هواپيما  خادثه تهران واختلال در نظم  وكنفرانس مونيخ وسالروز امور تربيتي سخن گفتند فرازهائي از خطبه دوم :

۱. اگر عدالت در کشور بخواهد محقق شود چه کسانی باید پیشقدم شوند و فاصله ها را با مردم کم کنند؟ قطعا مسئولین عزیز چون نسبت به مردم تعهد دارند.

حضرت آقا در دیدار با مردم آذربایجان شرقی فرمودند؛” یکی از مهمترین آفتهای همه انقلابها ارتجاع است.” که در یک کلام یعنی ناامید کردن مردم و چوب لای چرخ انقلاب گذاشتن. مسئولان کشور اگر بدنبال خدمت هستند زمینه خدمت یعنی کم کردن دغدغه های دنیایی شخصی و رسیدن به اوضاع مردم و کشور.

متاسفانه برخی مسئولین با الگو قرار دادن زندگی به سبک غربی یادشان رفته که این جایگاه را مدیون مردمی هستند که با آرمان اسلام انقلاب کردند.

۲. سانحه هوایی اخیر که متاسفانه به کشته شدن ۶۰نفر از عزیزانمان منجر شد و غم سنگینی را بر دل همه گذاشت متاسفانه زمینه سوءاستفاده برخی را فراهم کرد . اما ذکر یک نکته لازم است و آنهم اینکه علیرغم بدی آب و هوا نیروهای امدادی و نظامی ریسک کردند و مشغول پیدا کردن جنازه جانباختگان شدند و در اینگونه حوادث بجای پرداختن به حواشی باید آرامش را برای هموطنان و نیروهای امدادی عزیز ایجاد کرد.

۳. در شب شهادت بزرگ بانوی دو عالم فاطمه زهرا عده ای مزدور وطن فروش اقدام به تخریب اموال بیت المال و مضروب کردن تعدادی از هموطنانمان کردند که در این میان ۳نفر کشته شدند.  ۲نفر از آنها از عزیزان نیروی انتظامی بودند و یک نفر هم بسیجی ایثارگری که جان خود را برای نجات همشهریانش فدا کرد.

این جنایتها از ناحیه هر گروه و فرقه ای باشد محکوم است و قانون نباید مماشات کند.

دراویش سالهاست که در این کشور در کنار دیگر فرقه ها و مذاهب زندگی می کنند اما تعدادی واداده از دهه ۸۰ تا کنون متاسفانه در شهرهای مختلف مشکلاتی را برای کشور بوجود آورده اند که برخورد با آنها می تواند زمینه های بدبینی نسبت به این فرقه را ازبین ببرد.

۴. کنفرانس امنیتی مونیخ امسال هم بنا به رسم هرساله خود در راستای ایجاد امنیت بین المللی برگزار شد ، در این نشست نخست وزیر رژیم اشغالگر باز هم یک ادعای واهی و یک حرکت زشتی انجام داد که واکنشهای تندی را بهمراه داشت از جمله عکس العمل انقلابی وزیرامور خارجه کشورمان که آنرا یک “سیرک کاریکاتوری” دانست و در واقع هیچ اهمیتی به آن قائل نشد، این بهترین رفتاری بود که جناب دکتر ظریف نسبت به نمایش مسخره نتانیاهو انجام داد.

۵. هشتم اسفندماه سالروز امور تربیتی هست که حاکی از اهمیت جایگاه امور تربیتی و گسترش ارزشهای انقلاب اسلامی در نظام آموزش و پرورش است.

امور تربیتی زیر بنا و شالوده آموزش است، آموزش بدون تربیت معنا ندارد کما اینکه تربیت هم بدون آموزش به سرانجامی نخواهد رسید. به همین بهانه جا دارد از مدیریت و همکاران آموزش و پرورش شهرستان در برگزاری مسابقات قرآنی در سطح شهرستان که امسال بسیار متمایز از سالهای قبل و با استقبال بیشتری مواجه بوده تشکر کنم. دفتر خبر خنج اعظميn,jhd

نماز جمعه اين هفته اهل سنت در خنج به امامت شيخ عبدالصمد ابونجمي  امام جمعه اهل سنت خنج وبا حضور اجتماع عظيم برادران وخواهران اهل سنت در مسجد جامع برگزار شد شيخ عبدالصمد ابونجمي در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود ونماز گزاران به تقوي الهي با تفسير آياتي از كلام وحي وروايات احاديثي از رسول الله وصحابه كرام در  چند موضوع شرعي وعقيدتي به سخنراني پرداخت

شيخ ابونجمي در خطبه دوم نماز در رابطه با  اينكه احكام الهي وشرع مقدس اسلام  كامل ترين قانون بشري ، سقوط هواپيماي تهران ياسخ ، نشست مونيخ وبيانات رهبري در ديدار با مردم آذر بايجان به ايراد خطبه پرداخت وابتدا در موضوع قوانين الهي وشرع گفت : در جهان تجدد امروز اغلب مردم از پيشرفت اروپا وامريكا وحقوق مردم در ممالك پيشرفته سخن مي گويند وانها را به رخ ديگران مي كشند امروز كاملترين قوانين بشري قوانين الهي وشرع است كه بر بهترين اخلاق نهفته است قوانين كه بر غرب جاري است  يا انچه از تكنولژي بدست آورده اند ساخته دست بشر وفكر بشر است وانها مجبورند به  اطاعت از قوانين دست پرورده فكر خود هستند اما قوانين الهيمتا فيزيكي است اما  به فرموده  قران چون اجباري  دردين  نيست بدان عمل نمي كنند چون خداوند قبول دين را آزاد گذاشته است ولي  ما كه اسلام را پذيرفتيم ومسلمان هستيم  بايد قوانين الهي را اطاعت كنيم ولي چنين نمي كنيم اگر قوانين الهي اجرا شود هردو جهان ما اباد مي شود اخلاق نيكو وامانتداري وعدالت اسلامي اگر اطاعت كنيم مشكل نخواهيم داشت امانتداري تنها به مال نيست مسئول اداره مدير رئيس وزيروكيل  اگر امانتدار باشد تفاوت حقوقي وحقوق بگيران به حد اقل مي رسد جامعه آرام مي گيرد  قوانين اسلام مشكل ندارد ما ئيم كه مشكل داريم

ابونجمي در ادامه با اشاره به سقوط هواپيماي تهران ياسوح گفت :اين حادثه جانگداز همه ملت ايران را آزرده كرد ومن از جانب خود ومردم مسلمان تسنن وتشع خنج به بازماندگان وخانواده هاي داغديده تسليت مي گويم انشالله كه جان باختگان مورد غفران الهي قرار گرفته اند ولي  مسئولين ما بايد محافظ جان مردم باشند ودرحل معضلات كمرهمت بر بندند

وي همچنين به برگزاري كنفرانس مونيخ اشاره كرد وگفت : در این نشست نتانياهو نخست وزیر رژیم صهيونيستي به تكرار دروغهاي قبل خود  باز هم یک ادعای پوچ نمود  حرکت زشتی  ونابخردانه انجام  كه اقاي ظريف جواب محكمي به ايشان داد  وانرا عروسك خيمه شب بازي ويك بازي سيرك بر شمردند  يهود هميشه دشمن ما واسلام بود وخداوند در قران دوستي با آنان را منع كرده  است وبايد جهان اسلام وسران اسلام با پيروي از قانون الهي وسيرت نبوي عمل كنند همچنين امام جمعه خنج با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري انرا بسيار مهم وبا اهميت بر شمرد  دفتر خبر خنج اعظمي

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت: 13:47