آغاز عملیات ساخت چهار واحد آموزشی در شهرستان خنج

ساخت وبلاگ
چکیده : شیراز- ذاکرنیوز- مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس گفت: عملیات ساخت چهار واحد آموزشی با هزینه 28 میل... با عنوان : آغاز عملیات ساخت چهار واحد آموزشی در شهرستان خنج بخوانید :

شیراز- ذاکرنیوز- مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس گفت: عملیات ساخت چهار واحد آموزشی با هزینه 28 میلیارد و 480 میلیون ریال در شهرستان خنج آغاز شد.

به گزارش ذاکرنیوز، سرفراز موصلی گفت: ساخت یک باب دبستان 6 کلاسه به نام شهید قلیچ اکبری در شهرک چاه طلا از توابع بخش مرکزی شهرستان خنج از جمله این واحدهاست. وی بیان کرد: این واحد آموزشی در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع با 400 مترمربع زیربنا و با اعتبار 9 میلیارد ریال از محل اعتبارات سه درصد درآمد نفت و گاز ساخته می شود. او گفت: این مدرسه 6 کلاسه جایگزین واحد آموزشی می شود که به دلیل فرسوده و قدیمی بودن بر اثر زمین لرزه پنج و هفت دهم ریشتری سال 95 خسارت های زیادی به آن وارد شد.  موصلی ادامه داد: ساخت دبستان شهید محمد اکبری در دهستان سیف آباد واقع در بخش مرکزی این شهرستان، یکی دیگر از این واحدهای آموزشی است.  وی بیان کرد: این واحد آموزشی در زمینی به وسعت 2 هزار مترمربع با زیربنای 400 مترمربع با اعتبار 9 میلیارد ریال از محل اعتبار جبران خسارت های زلزله و سه درصد درآمد نفت و گاز ظرف مدت 9 ماه احداث خواهد شد.  مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس اظهار داشت: یکی دیگر از واحدهای آموزشی که عملیات ساخت آن در خنج آغاز شد، دبستان شهدای روستای کورده است. به گفته موصلی، این مدرسه در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و زیربنای 550 مترمربع با هزینه یک میلیارد و 480 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی، جایگزین واحد آموزشی فرسوده و قدیمی شهدای روستای کورده می شود.  وی افزود: همچنین یک واحد آموزشی 6 کلاسه با همت اسماعیل رضایی یکی از نیکوکاران شهرستان خنج در روستای مز این شهرستان احداث می شود.  موصلی گفت: این مدرسه نیز در زمینی به وسعت 2 هزار مترمربع و زیربنای 500 مترمربع با 9 میلیارد ریال کمک اهدایی خیر نام برده ساخته خواهد شد. شهرستان خنج در فاصله 265 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 27 آذر 1396 ساعت: 20:11