برپائي نماز جمعه در مصلاهاي شهرستان خنج

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

نماز جمعه اهل سنت به امامت سيد حيدر كاملي واهل تشيع به امامت حجت الاسلام رضا صفائي برگزار شد 

خنج نيوز – به گزارش  نماز جمعه اين هفته اهل سنت در خنج به امامت سيدحيدر كاملي  امام جمعه موقت اهل سنت خنج وبا حضور اجتماع عظيم برادران وخواهران اهل سنت در مسجد جامع خنج بر گزار شد

IMG_7974n

وخطبه هاي جمعه توسط سيد حسن صديقي  خوانده شد  خطيب موقت خنج خطبه اين هفته بيشتر به موضوع  ميلاد پيامبر وهفته وحدت وزندگي سراسر افتخار حضرت پيامبر وسيرت وتاسي به  آن حضرت اختصاص داد وي ضمن تفسيري از ايات قران وروايات احاديثي از پيامبر در بخشي از سخنانش گفت: تاسّى به پیامبر تاسّى در همه زمینه ها بايد باشد، وما بايد در همه جا از زندگي پيامبر الكو بگيريم بهترین الگو، براى شما در تمام زندگى، شخص پیامبر است، روحیات عالى او، استقامت و شکیبائى او، هوشیارى و درایت، اخلاص و توجه به خدا، تسلط او بر حوادث، و زانو نزدن در برابر سختی ها و مشکلات، هر کدام مى تواند الگو و سرمشقى براى همه مسلمین باشد.

این ناخداى بزرگ، وناجي بزرگ بشريت  به هنگامى که سفینه اش گرفتار سخت ترین طوفان ها مى شود، کمترین ضعف و سستى و دستپاچگى به خود راه نمى دهد، او، هم ناخدا است، هم لنگر مطمئن این کشتى، هم چراغ هدایت است، و هم مایه آرامش و راحت روح و جان سرنشینان است.
همراه دیگر مومنان، کلنگ به دست مى گیرد، «خندق» مى کند، با بیل جمع آورى کرده، و با ظرف از خندق بیرون مى برد، براى حفظ روحیه خونسردى یارانش با آنها مزاح مى کند، و براى گرم کردن دل و جان، آنها را به خواندن اشعار حماسى تشویق مى نماید، مرتباً آنان را به یاد خدامى اندازد و به آینده درخشان و فتوحات بزرگ، نوید مى دهد.
از توطئه منافقان بر حذر مى دارد و هوشیارى لازم را به آنها مى دهد.
از آرایش جنگى صحیح، و انتخاب بهترین روش هاى نظامى لحظه اى غافل نمى ماند، و در عین حال از راه هاى مختلف براى ایجاد شکاف در میان صفوف دشمن از پاى نمى نشیند.
آرى، او بهترین مقتدا و اسوه مومنان درهمه جا است..
وي در بخش ديگري از سخنانش به هفته وحدت ولزوم وحدت اشاره كرد وگفت همانا پيروي لشكريان اسلام در سوريه وعراق بر تكفير ها از اتخاد نيروها واتحاد تسنن وتشيع حاصل شد وتا زماني كه ما متحد باشيم واز رهبرواحد پيروي كنيم پيروز وسر بلند خواهيم بود

اولين سخنران قبل از خطبه ها دكتر جعفر پور نماينده مردم لارستان خنج وگراش  در مجلس بود

كه در ۴ موضوع بيمارستان ، راه ، مشكل اراضي به ايراد سخن پرداختند : دكتر جعفر پور گفت ما مجوز ساخت بيمارستان جديد ۱۲۰ تختخوابي خنج با ۸۰ تخت ستاره دار ودر مجموع ۲۰۰ تختخواب اخذ كرديم ومشكل پزشك متخصص بطرف شده واكنون بيمارستان خنج داراي ۱۷ متخصص است وبه منظور خارج شدن خنج ازبن بست توسعه راه خنج به پل اسلام آباد انجام شده وبراي اخذ مجوز اعتبار براي راه خنج ديك اشكان در تلاش هستيم ومحور خنج لامرد وخنج به كورده نيز دردست انجام وكار گازرساني به ۱۴ روستاي خنج در حال انجام است مشكل زمين بطور جد پيگيري كرديم ومجوز ۵۰۰ هكتار از منازل وزمين شهر خنج را به اتمام رسانديم

سخنران بعدي آقاي نادري نماينده اعزامي مردم كرمانشاه به خنج بود كه از كمك رساني مردم اين شهرستان تشكر كرد وخواستار حمايت مردم در بازسازي مساجد واماكن عام المنفعه در مناطق زلزله گرديد

دفتر خبر خنج اعظمي

نماز جمعه اين هفته اهل تشيع در خنج به اامت حجت الاسلام رضا صفائي در مسجد اهل بيت شهرك گلدان بر گزار شد

وي در خطبه اول به موضوع معاد پرداخت ودراين باره گفت :ماد که یکی از اصول اعتقادی است به معنای برگشت و بازگشت است و دلیل آنهم برگشت دوباره روح به جسم در هنگام حشر است. معاد بحثی است که هم عقل سلیم آنرا قبول دارد چرا که به لحاظ عقلی محال است که ما نظام عدل در کائنات را قبول داشته باشیم اما اصل مبحث حسابرسی را قبول نکنیم، مدعی عدل باشیم اما محکمه الهی را قبول نکنیم.

امام جمعه خنجimg_3540

واین معاد و برگشت دوباره طبق صراحت قرآن جسمانی است و روح انسان به قالب جسمانی برگشت می کند چون وقتی همین جسم مرتکب خلافی شده پس همین جسم هم باید جزایش را پس دهد و نمی توان پذیرفت که معاد یک مقوله روحانی صرف یا جسمانی صرف است یا روح در یک قالب تمثیلی حلول می کند حال آنکه قرآن می فرماید حتی اثر انگشت را برمی گردانیم. و آیات زیادی هم این امر را اثبات می کنند ازجمله بحث حسرت ابراهیم و پرندگان چهارگانه، حضرت عیسب و زنده کردن مردگان، اصحاب رقیم یا کهف و ….داستان بیدار شدن اصحاب کهف بعد از ۳۰۹ سال بدون آب و غذا که یک معجزه الهی است گواه معاد جسمانی است.اما آنچا باعث ضعف اعتقادات ما و فاصله گرفتن از باورهای دینی مان می شود، دنیا طلبی و گرایش به دنیایی است که پیامبر اکرم(ص) فرمودند؛” ۶ چیز باعث ریزش بلاها و ستم و ظلم بر امت من می شود:عدم اطاعت از خدا، ناسپاسی، ثروت اندوزی و دنیاگرایی، تجمل گرایی و اشرافی طلبی، دور شدن از یکدیگر، حسدورزی و تنگ نظری”

نماينده ولي فقيه در خطبه دوم به موضوعات  وحدت  دهم آذر  جمعه خونين وموضوعات روز پرداخت

۱. وحدت به معنای دست بر داشتن از عقاید و تقلید در عقاید نیست بلکه به معنای تحمل و احترام به عقیده مخالف است و ترک تعصباتی که تفرقه و تشطط اجتماعی را در پی خواهد داشت و اسلام محمدی را در آستانه تهدید قرار می دهد. امروزه وحدت نه تنها در دنیای اسلام بلکه وحدت مردم جان در برابر استکبار و ایادی شیطانی امری ضروری است و تنها راه رهایی از یوغ شیاطین مستبد وحدت هست.امروز دیگر نباید درگیر وحدت شیعه و سنی و جا انداختن این مطلب باشیم بلکه باید دنبال اتحاد جهانی و اتحاد ادیان الهی باشیم.

۲. دهم آذرماه سالروز شهادت بزرگ مرد تاریخ ایران شهید آیت الله مدرس و روز مجلس می باشد. آنچه در شخصیت این شهید نمود بیشتری داشت و باعث ماندگاری ایشان در اذهان شده شجاعت ، اقتدار،استقلال رای و دلسوزی برای مردم و کشور بود تا آنجا که برای اسلامی کردن محیط مجلس از جان خودش هم گذشت. این ویژگیها باید الگویی باشد برای نمایندگانی که مدافع ارزشهای اسلامی و قانونگذاری اسلامی هستند. مجلس نباید سیاست زده باشد ، مجلس وکیل مدافع مردم و نظام است و نماینده مجلس همه دغدغه اش باید سربلندی کشور و خدمت به مردم باشد.

۳. جمعه گذشته جمعه خونینی بود که خون ۲۳۵ نفر از نمازگزاران در مجلس الروضه مصر ریخته شد. داعش که اکنون مثل یک دستمال توالت مچاله شده به چاه فاضلاب افتاده دست و پا می زند تا بلکه بتواند اعلام موجودیت کند و آبروی رفته شده اربابانش را برگرداند اما هرچه بیشتر دست و پا می زند بیشتر فرو می رود.

۴. چند روز اخیر آمارهایی را رییس جمهور محترم در راستای قولی که داده بودند گزارش صد روزه بدهند، مطرح شد که خب برخی گزارشات خوب بود ولی درعین حال برخی آمارها با وضع فعلی جامعه همخوانی ندارد یعنی گزارشهای کاغذی چیزی می گویند و وضعیت جامعه چیز دیگر.

امروز آمار فقر و بیکاری بسیار نگران کننده است و دولت اگر دنبال اصلاح امور است باید غمخوار و مددکار مردم باشد که یکی از راه کارهای اساسی در بحث اقتصادی توجه به اقتصاد مقاومتی است.

بنده از مسئولین شهرستان خواهش می کنم که در بحث اقتصاد مقاومتی سعی کنند جوانان را ترغیب کنند و هرجا موانعی بود موانع را بردارن و فلسه وجود مسئول کمک کردن به مردم و یافتن راهکار است نه اینکه مسئول خودش مانع تراش باشد. مسئولین که قوانین را خوب می دانند باید در جهت تسهیل امور قدم بردارند و استقبال کنند از جوانان کار آفرین.

دفتر خبر خنج اعظمي

مصلاهاي,شهرستان,...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت: 14:30

close
تبلیغات در اینترنت