برگزاری مانور 'اسکان و تغذیه اضطراری' منطقه جنوب فارس در لارستان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

برگزاری مانور 'اسکان و تغذیه اضطراری' منطقه جنوب فارس در لارستان
شیراز- ایرنا- با هدف افزایش توان و آمادگی گروه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در حوادث احتمالی، مانور 'اسکان و تغذیه اضطراری' با شرکت امدادگران شهرستان های لارستان، لامرد، مُهر، خنج و گراش در لارستان برگزار شد.

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت استانداری فارس و فرمانداری ویژه لارستان، مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس در حاشیه برگزاری این مانور بیان داشت: با توجه به اینکه احتمال وقوع حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله وجود دارد، دستگاه های دولتی به ویژه نهادهای امدادرسان باید از آمادگی لازم برای مواجه شدن با این حوادث برخوردار باشند.
حسن فیاض پور افزود: در هنگام وقوع حوادث طبیعی، مدیریت اصولی حوادث می تواند به کاهش میزان تلفات و فراهم کردن زمینه آرامش برای حادثه دیدگان کمک کند.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان هم، هدف از برگزاری این مانور را پشتیبانی تمام اداره های شهرستان و ستاد مدیریت بحران برای کاهش تبعات ناشی از حوادث اعلام کرد.
جلیل حسنی افزود: ایجاد هماهنگی و وحدت عمل بین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان ها، تسهیل در ارتباطات بین سازمانی و استفاده از سیستم ارتباط منسجم برای یکپارچه عمل کردن امدادگران، نهادهای امداد رسان و داوطلبان امداد رسانی در هنگام وقوع حوادث احتمالی، از دیگر اهداف برگزاری این مانور است.
وی بیان کرد: در این مانور بیش از 200 نفر از نیروهای کارگروه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان اعم از نیروهای امداد و نجات هلال احمر، اجرایی، بهداشتی، خدماتی، نظامی، انتظامی، آتش نشانی، اورژانس، برق، آبفا، مخابرات، آموزش و پرورش، بهزیستی و اداره گاز شرکت داشتند.
حسنی ادامه داد: انتقال مصدومان فرضی حادثه به مکان امن، برپایی 120چادر، اسکان موقت، برقراری ارتباطات مخابراتی، بکارگیری تمهیدات لازم برای حفظ آرامش 500 نفر از حادثه دیدگان فرضی از جمله اقدامات نمادین این مانور یک روزه بود.
شهرستان لارستان ...

اخبار پیشنهادی:

برگزاری مانور 'اسکان و تغذیه اضطراری' منطقه جنوب فارس در لارستان
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 14 شهريور 1396 ساعت: 17:35

فهرست وبلاگ