تکمیل قطعه اول لامرد – خنج تا پایان امسال/ آغاز عملیات لاینینگ تونل شهید باقری از ۱۵ شهریور ماه/ آغاز عملیات اجرایی پروژه بازار قیصریه لارستان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه به تشریح روند پیشرفت هر یک از پروژه های استان پرداخت.

مازندشورا : به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، مراسم تجلیل از خبرنگاران لارستان، گراش، خنج، لامرد، مهر، بیرم، اشکنان با حضور محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان و معاونین، در سالن جلسات شهید سرور زاده این اداره کل برگزار شد. باقری فرد مدیرکل اداره راه و شهرسازی لارستان ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار و تأکید بر این مهم که خبرنگار همواره باید در جهت تنویر افکار عمومی گام بردارد و به پویایی فکر و اندیشه در جامعه کمک کند، بیان کرد: باید نیکوکاران و خیراندیشان منطقه به سوی مشارکت در امر تجهیز راه ها سوق داده شوند. در بخش دیگر این جلسه، مدیرکل راه و شهرسازی لارستان به پاسخ، سؤالات هریک از خبرنگاران مختلف منطقه پرداخت و روند پیشرفت هر یک از آن ها از را تشریح کرد. وی با تأکید بر ساخت و ساز راه های ارتباطی و توجه به این مهم که ساخت راه های ایمن در رابطهٔ مستقیم با سلامت و حفظ جان افراد است، به برخی از پروژه های در حال انجام در بخش لامرد اشاره کرده و ادامه داد: تکمیل قطعه اول لامرد – خنج تا سال جاری که پیش بینی می شود این محور تا پایان سال جاری تکمیل شود. وی افزود: آزادراه لامرد- پارسیان طی تفاهم نامه ای که با پیمانکار منعقد شده، مراحل اجرایی این قرارداد هم اکنون توسط سرمایه گذار خصوصی در حال انجام است. باقری فرد در رابطه با تونل شهید باقری که یکی از بزرگ ترین تونل های جنوب کشور محسوب می گردد و اعتباری که به این طرح تخصیص داده شده تصریح کرد: اعتبار این پروژه در دو ماه اول سال جاری از طریق اسناد خزانه انجام شده و حفاری در این تونل به اتمام رسیده و طبق تعهدات پیمانکار از ۱۵ شهریور ماه عملیات اجرایی در خصوص لاینینگ آن آغاز می شود. محمدرضا باقری فرد در برابر این پرسش از سوی خبرنگاران که در رابطه با این مهم که چرا برخی از پروژه های لارستان مانند محور لار- بندرعباس و گردنه چک چک با کندی صورت می گیرد اذعان کرد: عدم تخصیص بودجه کافی به این پروژه ها بزرگ ترین مشکل ما در این موارد هست. وی ادامه داد: با جدیت پروژهٔ گردنهٔ نارنجی را دنبال کرده ایم و علی رغم تمام مشکلات که از ادوار گذشته از این پروژه به جا مانده بود هم اکنون به مرحلهٔ اتمام خود نزدیک شده است. همچنین در رابطه با پروژه بازار قیصریه لارستان که اداره کل راه و شهرسازی مسئولیت به مناقصه گذاشتن این طرح و انتخاب پیمانکار جهت تکمیل این فاز را به عهده داشته است سلمان محرابی مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی لارستان پاسخ داد: حدود ۴ ماه است که پیمانکار طرح مشخص شده است ولی از آنجایی که نقشه ای توسط مهندسین لار طراحی شده بود با وضع موجود هم خوانی نداشت مدت زمانی طول کشید تا نقشه تغییر کند. وی ادامه داد: این پروژه در همین هفته عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد؛ و برای این پروژه ۲ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. در ادامه این جلسه که ۳ ساعت به طول انجامید باقری فرد نسبت به سؤالات دیگر خبرنگاران در خصوص ساخت بزرگراه اوز- گراش، لار- بستک، لار- بندرعباس، لامرد- خنج، ساخت پل های مسیر مهر- دار المیزان، پارسیان- لامرد، تونل خلیج فارس، ساخت شهرک تابناک جاده چک چک، جاده تنگ مهرو... پاسخ داد. در پایان این مراسم مدیرکل راه و شهرسازی لارستان به پاس تلاش خبرنگاران، حضور فعالانه و مؤثر آنان در عرصه اطلاع رسانی و انتشار صحیح و به موقع اخبار، نقدهای هوشمندانه و حضور مداوم با اداره کل راه و شهرسازی لارستان تقدیر کرد.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 12 تاريخ : سه شنبه 31 مرداد 1396 ساعت: 17:19

فهرست وبلاگ