پیش بینی برداشت بیش از 16 هزار تن خرما از نخلستان های خنج

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  دریافت خبر : پنجشنبه 26 مرداد 1396 ساعت 19:57


  پیش بینی برداشت بیش از 16 هزار تن خرما از نخلستان های خنج

  بستان اسلامی، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با وجودی که بارش بی سابقه برف و سرمای شدید اواخر زمستان سال 95 خسارت زیادی به ثمردهی نخلستان ها و شکوفه های درختان خرما در این شهرستان وارد کرد و موجب کاهش 20درصدی محصولات خرما و 30درصدی محصولات مرکبات شدامابرآورد می شود نخلدران خنج تا پایان فصل برداشت افزون بر 16 هزار تن محصول خرما برداشت و به بازار مصرف داخل و خارج از کشور عرضه کنند.
  وی افزود: محصولات خارک و رطب این شهرستان، نخستین محصول نوبرانه خرماست که به سبب مرغوبیت دست چین می شود و در بازار داخلی و خارجی از رونق خوبی برخوردار است.
  او گفت: خارک و رطب این شهرستان علاوه بر تامین نیاز داخلی به استان های آذربایجان غربی، ایلام، یزد، اصفهان، تهران، استان های شمال کشور و همچنین به خارج از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
  اسلامی بیان کرد: برداشت نوبرانه خرما در شهرستان خنج زمینه اشتغال بیش از 2 هزار نفر را به طور مستقیم در این شهرستان فراهم کرده است.
  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج ادامه داد: این شهرستان با دارابودن افزون بر 2 هزار و 700 هکتار نخلستان مثمر و تولید متوسط 16 هزار تن خرما در سال یکی از مراکز عمده تولید این محصول در جنوب استان فارس به شمار می آید.
  اسلامی بیان کرد: در این شهرستان بیش از 25 نوع (واریته) خرما وجود دارد که ارقام پُر محصول و مرغوب آنها شامل شاهانی، هلیله ای، خاصویی، گشخوار، پنجه عروسی، پیام، مجول و گیهانی است.
  وی گفت: کار برداشت خرمای خشک نیز در این شهرستان همه ساله از مهرماه شروع می شود و تا نیمه آبان دارد.
  شهرستان خنج در فاصله 265 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.
  7367 /6118
  خبرنگار: ...

  اخبار پیشنهادی:

  پیش بینی برداشت بیش از 16 هزار تن خرما از نخلستان های خنج
  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 12 تاريخ : جمعه 27 مرداد 1396 ساعت: 4:26
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123