پیش بینی برداشت بیش از 16 هزار تن خرما از نخلستان های خنج

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

دریافت خبر : پنجشنبه 26 مرداد 1396 ساعت 19:57


پیش بینی برداشت بیش از 16 هزار تن خرما از نخلستان های خنج

بستان اسلامی، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با وجودی که بارش بی سابقه برف و سرمای شدید اواخر زمستان سال 95 خسارت زیادی به ثمردهی نخلستان ها و شکوفه های درختان خرما در این شهرستان وارد کرد و موجب کاهش 20درصدی محصولات خرما و 30درصدی محصولات مرکبات شدامابرآورد می شود نخلدران خنج تا پایان فصل برداشت افزون بر 16 هزار تن محصول خرما برداشت و به بازار مصرف داخل و خارج از کشور عرضه کنند.
وی افزود: محصولات خارک و رطب این شهرستان، نخستین محصول نوبرانه خرماست که به سبب مرغوبیت دست چین می شود و در بازار داخلی و خارجی از رونق خوبی برخوردار است.
او گفت: خارک و رطب این شهرستان علاوه بر تامین نیاز داخلی به استان های آذربایجان غربی، ایلام، یزد، اصفهان، تهران، استان های شمال کشور و همچنین به خارج از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
اسلامی بیان کرد: برداشت نوبرانه خرما در شهرستان خنج زمینه اشتغال بیش از 2 هزار نفر را به طور مستقیم در این شهرستان فراهم کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج ادامه داد: این شهرستان با دارابودن افزون بر 2 هزار و 700 هکتار نخلستان مثمر و تولید متوسط 16 هزار تن خرما در سال یکی از مراکز عمده تولید این محصول در جنوب استان فارس به شمار می آید.
اسلامی بیان کرد: در این شهرستان بیش از 25 نوع (واریته) خرما وجود دارد که ارقام پُر محصول و مرغوب آنها شامل شاهانی، هلیله ای، خاصویی، گشخوار، پنجه عروسی، پیام، مجول و گیهانی است.
وی گفت: کار برداشت خرمای خشک نیز در این شهرستان همه ساله از مهرماه شروع می شود و تا نیمه آبان دارد.
شهرستان خنج در فاصله 265 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.
7367 /6118
خبرنگار: ...

اخبار پیشنهادی:

پیش بینی برداشت بیش از 16 هزار تن خرما از نخلستان های خنج
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 15 تاريخ : جمعه 27 مرداد 1396 ساعت: 4:26

فهرست وبلاگ