نگرانی بابت تامین گاز خط لوله دامغان- نکا بیجاست

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نگرانی بابت تامین گاز خط لوله دامغان- نکا بیجاست

وزارت نفت در واکنش به برخی ادعاها درباره کافی نبودن گاز برای تزریق به خط لوله تازه افتتاح شده دامغان به نکا، اعلام کرد: بابت تامین گاز خط لوله دامغان نکا نگرانی وجود ندارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، دهم مرداد ماه خط لوله دامغان- نکا با حضور وزیر نفت به بهره برداری رسید که با آغاز به کار این خط لوله، نیاز مناطق شمالی کشور به گاز به طور کامل برطرف می شود و ضرورتی واردات گاز از ترکمنستان از بین می رود.
پس از افتتاح این خط، برخی رسانه ها ادعا کردند گاز مورد نیاز برای تزریق به این خط وجود ندارد.
وزارت نفت امروز (یکشنبه) در اطلاعیه ای اعلام کرد: با افتتاح خط لوله دامغان- نکا نه فقط تامین پایدار گاز در استان های شمالی تضمین می شود بلکه ایران دیگر برای مصرف داخلی به گاز ترکمنستان نیازی نخواهد داشت.
«به نظر می رسد برخی از بی نیازی ایران از گاز ترکمنستان چندان خرسند نیستند».
در این اطلاعیه آمده است: ظرفیت انتقال به ویژه از طریق خط هشتم سراسری (عسلویه، پارسیان، نایین، تهران) با راه اندازی ایستگاه های خنج- جهرم، صفاشهر- ارسنجان، خیرگو- نایین و کاشان که به پارچین مرتبط می شوند، دستکم ٤٠ میلیون مترمکعب نسبت به قبل افزایش یافته است.
همچنین با راه اندازی خط لوله ششم سراسری تا پایان امسال که تاکنون بیش از ٩٠ درصد پیشرفت دارد، گاز مناطق غربی کشور از طریق این خط و خطوط تقویتی رابط و منشعب از این خط تامین می شود و دیگر نیازی به تامین گاز مورد مصرف غرب کشور از خط سوم آذربایجان وجود ندارد. بنابراین غرب گیلان از طریق خط تقویتی رشت- سنگر و ایستگاه رامسر گاز را به استان مازندران می رساند و این خطوط نیز برای تامین گاز این بخش از ...

اخبار پیشنهادی:

نگرانی بابت تامین گاز خط لوله دامغان- نکا بیجاست
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 21 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1396 ساعت: 12:15

فهرست وبلاگ